Blog

Amazon Sahte Yorum Yapanlara Dava Açıyor

td-amazon-smile-logo-01-largeDünyanın en büyük online perakendecisi olan Amazon web sitelerinde bulunan bazı ürünleri için yapılan incelemelerinin ve yorumlarının sahte olduğunu tespit ettikleri gerekçesi ile 1000’den fazla kullanıcıya dava açmaya hazırlanıyor.

Davaya konu olan durum tam olarak şu şekilde.Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıcılarının sunduğu ürünleri ve hizmetleri sergilemesini sağlayan ve bunun karşılığında belli bir ücret talep edilmesini esas alan Fiverr.com adlı internet sitesi üzerinde,Amazon.com üzerinde satış yapan satıcılara ürünleri ile ilgili olumlu yorum yapma karşılığında 5 dolar ücret talep eden kullanıcıların tespit edilmiş olması.Bu hizmetten satın alan kişiler hiç kullanmadıkları ürünler için olumlu yorum yapma hakkını kullanıyor ve ürünü gerçekten alacak kullanıcılar için yanlış yönlendirmelere sebeb oluyor.

Yapılan incelemede gerçekte var olmayan John Doe isimli kullanıcılar saptanmış durumda ve şu an için bu kullanıcıların gerçek kimlikleri bilinmiyor.

Amazon daha önce de Nisan ayında benzer sahte yorumlar yaptıran siteleri tespit ettirip kapattırmıştı.Son olayda Amazon avukatları Fiverr.com’un geniş çaplı bir incelemeye alınmasını istiyor.Fiverr.com ise açılan davada işbirliğine gidip gitmeyecekleri ile ilgili bir şey söylemezken kullanım şartlarını ihlal eden servislerini kapatacaklarını bildirdiler.

Etiketler

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

SENİ DE ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ

Bir Dakika ! TECHNOKAPTAN Abonesi Olmadan Çıkmak İstediğine Emin Misin ? Türkiye'nin En Detaylı Mobil Rehberlerinden, En Kaliteli Teknoloji Haberlerinden ve Makalelerinden Haberdar Olmak İstemez Misin?

Abone olduğunuz için teşekkürler

Uppps! Bir şey ters gitti.