Rehber

Android 6.0.1 Güncellemesi İndirme Ve Yükleme Rehberi

Google en yeni Android sürümü olan Android 6.0 Marshmallow için ilk OTA güncellemesini yayınladı.Android 6.0.1 güncellemesi başlamasından kısa bir süre sonraysa OTA güncellemelerini indirmeye sunuldu.

Android 6.0.1 güncellemesi diğer Android güncellemeleri gibi kademeli olarak verildiği için beklemekten sıkılan kullanıcılar fabrika imaj dosyalarıyla cihazlarını rahatlıkla güncelleyebilir.

Bu rehberimizde Nexus cihazlarınızı Android 6.0.1 güncellemesi için neler yapmanız gerektiğini ayrıntılı bir şekilde sizlere aktarmaya çalışacağız.

Cihazını OTA güncellemesi ile güncelleyecek kullanıcıların yazılımlarının en son sürümde olması ve hiçbir modifikasyona uğramamış olması gereklidir.

 

Android 6.0.1 güncellemesi adımları

İlk olarak güncelleme paketlerine aşağıda vermiş olduğumuz linklerden ulaşabilirsiniz.Güncelleme paketlerini indirdikten sonra adb dosyanızın olduğu klasörün içerisine kopyalayın.Güncelleme paketinizi cihazınızın sürüm numarasını kontrol ettikten sonra indirin.Önemli.!!!

# Nexus 5 GSM/LTE için güncelleme dosyası 6.0.1 MMB29K MRA58N’dan

MMB29K sürümüne günceller.

# Nexus 6 için güncelleme dosyası 6.0.1 MMB29K MRA58X’den

MMB29K sürümüne günceller.

# Nexus 6 için güncelleme dosyası 6.0.1 MMB29K MRA58N’den

MMB29K sürümüne günceller.

# Nexus 6 için güncelleme dosyası 6.0.1 MMB29K MRA58R’den

MMB29K sürümüne günceller.

# Nexus Player için güncelleme dosyası 6.0.1 MMB29M MRA58N’dan

MMB29M sürümüne günceller.

# Nexus 9 Wi-Fi için güncelleme dosyası 6.0.1 MMB29K MRA58N’dan

MMB29K sürümüne günceller.

# Nexus 9 LTE için güncelleme dosyası 6.0.1 MMB29K MRA58N’dan

MMB29K sürümüne günceller.

# Nexus 7 2013 Wi-Fi için güncelleme dosyası 6.0.1 dosyası MMB29K  MRA58V’den

MMB29K sürümüne günceller.

# Nexus 7 2013 Mobile için güncelleme dosyası 6.0.1 MMB29K MRA58V’den

MMB29K sürümüne günceller.

# Nexus 7 2013 Mobile için güncelleme dosyası 6.0.1 MMB29K LMY48X’dan

MMB29K sürümüne günceller.

Yukarıdaki listede cihazlarınıza ait güncelleme dosyanızı bulamadıysanız Google henüz bu dosyaları yayınlamamış demektir.Sayfamızı takip ederek haberdar olabilirsiniz.

Android 6.0.1 güncellemesi yükleme adımları

1-Cihazını kapatın.Kapatmadan önce şarjının %50 veya üzeri olmasına dikkat edin.

2-Ses azaltma tuşuna basılı kalarak cihazını güç tuşuyla açın.Cihazınız bootloader menüsüne geçiş yapacaktır.

3-Bootloader ekranın üst bölümünde Recovery Mode seçeneğini görene kadar ses tuşları yardımıyla geçiş yapın.Recovery Mode yazısını görünce güç tuşu yardımıyla giriş yapın.

4-Güç tuşuyla recovery menüsüne girmek istediğinizde karşınıza kırmızı ünlem işareti bulunan bir Android göreceksiniz.Panik yapmaya gerek yok.

5-Bir önceki maddede söylediğimiz ekranı gördüğünüzde güç tuşuna basılı kalarak bir kere ses açma tuşuna basacaksınız.Karşınıza alt alta sıralanmış maddeler halinde seçenekler gelecekler.

6-Bu seçenekler arasındna ses açma-azaltma tuşları yardımıyla apply update from adb seçeneği üzerine gelip güç tuşuyla giriş yapıyoruz.

7-Bu noktada cihazınızı USB data kablonuzla bilgisayarınıza bağlayın.Bu adımdan önce cihazınızın güncel sürücülerinin bilgisayarınızda kurulu olduğundan emin olun.Eğer kurulu değilse buradan indirip kurabilirsiniz.

8-Cihazınızın bilgisayar bağlantısını da kurduktan sonra komut istemcisini çalıştırın.cmd.exe

9-Ben örnek olarak aşağıdaki komut şeklini veriyorum.Siz güncelleme paketinizin dosya adı neyse ona göre komut satırına yazacaksınız.

Android 6.0.1 Güncellemesi

 

 

 

 

 

Komut girildikten sonra cihazınız otomatik olarak Android 6.0.1 güncellemesi ile yeniden başlayacaktır.

Android 6.0.1 güncellemesi yükleme ve indirme rehberimizde kafanıza takılan herhangi bir soru olursa yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Yazılar

16 Comments

    1. İndirdiğiniz paketin full adını adb sideolad’dan sonra bir boşluk bırakarak yazın.resimde örnek var.goremediniz sanırım.

  1. ustalar size bir sorum olacak ben kullandığım sürümden çok memnunum ama son sürüm nugata güncelemek istemiyorum ota güncellemesi kapattım ama manuel olarak güncellemesi hazırda var ayarlarda bildirim ikonunda gösteriyor gitmesi için ne yapmak gerekiyor yüklemek istemeyenler için şimdiden teşekkürler.

    1. bildirimin yanındaki i ikonuna basın ve bildirimi gizleye tıklayın. Artık bildirim görünmeyecektir.

Bir Cevap Yazın

SENİ DE ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ

Bir Dakika ! TECHNOKAPTAN Abonesi Olmadan Çıkmak İstediğine Emin Misin ? Türkiye'nin En Detaylı Mobil Rehberlerinden, En Kaliteli Teknoloji Haberlerinden ve Makalelerinden Haberdar Olmak İstemez Misin?

Abone olduğunuz için teşekkürler

Uppps! Bir şey ters gitti.