Blog

Apple Yeni iPhone’larını 9 Eylül’de Tanıtacak

Apple-LogoHer sene olduğu gibi geçen seneki modelleriyle de satış rekorları kıran iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın devamı niteliğinde olacak yeni modeller 9 Eylül’de tanıtabilir.Apple kaynaklarına yakınlığı ile bilinen 9to5Mac sitesinin haberine göre bu tarihte tanıtılacak yeni iPhone’lar 18 Eylül’de satışa çıkacak.

Aynı sitenin haberine göre Apple 18 Eylül’den sonra da diğer bölgelere de satışa başlayacak.Yeni cihazların teknik özellikleri ile ilgili farklı bilgiler gelse de büyük olasılıkla A9 işlemci,aynı tasarım ve ekran boyutları,2gb ram ve 12 mega piksel arka kamera ile gelecek.Bazı Geekbench testlerinde görünen cihazın işlemcisinin 3 çekirdekli olması da dikkat çekiyor.

Özellikle iPhone 6 Plus modelinde ortaya çıkan ve bazı kullanıcıların şikayetlerinin bildirildiği bükülme sorununun ise 7000 serisi alüminyum alaşımı ve zayıf bölgeye yapılacak güçlendirme ile çözülmesi bekleniyor.Apple bu konuda işini şansa bırakmayacaktır.

Şu an itibariyle Apple tarafından basın kuruluşlarına resmi davetiyeler gitmese de yakın zamanda resmi duyurunun da yapılması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

Buna da Göz Atmalısın

Close

SENİ DE ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ

Bir Dakika ! TECHNOKAPTAN Abonesi Olmadan Çıkmak İstediğine Emin Misin ? Türkiye'nin En Detaylı Mobil Rehberlerinden, En Kaliteli Teknoloji Haberlerinden ve Makalelerinden Haberdar Olmak İstemez Misin?

Abone olduğunuz için teşekkürler

Uppps! Bir şey ters gitti.