Blog

Chrome’da Otomatik Video Oynatmaya Son

google-chrome-icon-73482Birçok internet kullanıcısı artık zamanının büyük bölümünü Youtube gibi video oynatma ve paylaşım sitelerinde geçiriyor.Yine birçok web sitesi içeriğinde çok sayıda video barındırabiliyor.Kullanıcılar çoğu zaman birden fazla sekme açtığında iki sekmede de olan videolar otomatik olarak başlıyor ve hangi sesin nerden geldiği belli olmuyordu.Chrome bu soruna browser bazında çözüm getiriyor.

Karmaşıklığa sebep olan açtığınız sayfadaki videoların otomatik olarak açılması.Bu durum bazen ürkütücü olabiliyor.Aniden açılan videonun sesi ve çok sekme açıksa hangi sekmeden geldiğini bulmaya çalışmak oldukça güç olabiliyor.İşte tam bu noktada Google’ın web browserı Chrome bunun önüne geçmek için bize bir olanak sunuyor.

Çok sayıda açılan sekmelerde videolar varsa bu videoların barındığı web sitelerini öne alırsanız ancak o zaman videolar açılmaya başlıyor.Siz halihazırda üzerinde olduğunuz web sitesinde gezinirken arkada kalan sitelerdeki videolar otomatik olarak başlamıyor ve sizde karmaşık sesler arasında kalmak zorunda kalmıyorsunuz.

Web sitelerinin video oynatma sunucularının ayarlarıyla tek tek uğraşmaktansa Chrome üzerinden tek bir ayar yaparak bu dertten kurtulmak oldukça pratik bir çözüm olacağı benziyor.

Etiketler

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

SENİ DE ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ

Bir Dakika ! TECHNOKAPTAN Abonesi Olmadan Çıkmak İstediğine Emin Misin ? Türkiye'nin En Detaylı Mobil Rehberlerinden, En Kaliteli Teknoloji Haberlerinden ve Makalelerinden Haberdar Olmak İstemez Misin?

Abone olduğunuz için teşekkürler

Uppps! Bir şey ters gitti.