iPhoneRehber

Fotoğraflar Doğrudan iPhone X’den Sabit Diske Nasıl Aktarılır?

Bu kısa ama oldukça faydalı rehberimizde size fotoğraflar doğrudan iPhone X’den sabit diske nasıl aktarılır bunu anlatacağız.

Depolama alanı, akıllı telefon kullanıcılarının daima bir sorun olarak karşı karşıya kaldıkları önemli bir durum olmuştur. Yüksek harici bellekler, akıllı telefonlarda daha fazla bellek alanı gereksiniminin sonucunu destekler.

Ancak iş iPhone’a geldiğinde, Apple gerçekten harici bir belleği asla desteklemez. Bunun arkasında pek çok güvenlik sorunu var. Ancak günün sonunda akıllı telefonun kullanımı arttıkça dahili depolama da hızlı bir şekilde dolmuş olur.

Bu durumda Apple bulut desteği sağlar, ancak bir sınırdan sonra sahip olduğunuz bulut alanına çok fazla harcama yapma durumu ortaya çıkabilir . En ucuz ve en güvenli seçenek harici bir sabit sürücüye önemli fotoğrafları kaydetmektir. Fotoğraflar doğrudan iPhone X’den sabit diske nasıl aktarılır aşağıdaki adımları takip ederek uygulayabilirsiniz.

Fotoğraflar doğrudan iPhone X’den sabit diske nasıl aktarılır ?

Fotoğraflar doğrudan iPhone X’den sabit diske nasıl aktarılır konusunda Mac’ler önemli bir oyuncu. Fakat fotoğrafları iPhone X’den Mac’e, Mac’den de harici bir sabit diske taşıma işlemi biraz fazla zaman alıyor. Ancak bu işlemi basitleştirmek için basit bir çözüm var.

Çözüm Mac’lerde bulunan İmage Capture adı verilen bir araçtır ve bu araç Mac yardımı ile doğrudan iPhone’tan harici bir sabit sürücüye fotoğraf aktarmanıza olanak tanır.

Fotoğrafları doğrudan iPhone X’den harici sabit sürücüye aktarma adımları

  • Harici sabit sürünüzü Mac’inize bağlayın
  • Şimdi iPhone X’inizi Mac’,nize bağlayın
  • Mac’inizde İmage Capture uygulamasını açın
  • Kenar çubuğundaki iPhone simgesini tıklayın
  • Aktarmak istediğiniz tüm fotoğrafları seçin
  • Aktarmayı yapacağınız hedef klasörü belirleyin
  • Diğer seçeneğini tıklayın
  • Fotoğrafları aktarmak istediğiniz harici donanımı bulun ve tıklayın.
  • Seçim üzerine tıklayın
  • İçe aktarı tıklayın

iPhone X’deki tüm fotoğraflarınız artık harici bir sabit diske kaydedilmiş oldu. iPhone X’deki fotoğraflarınızı istediğiniz gibi silip dahili depolamanızda yer açabilirsiniz.

Umarım bu rehber, fotoğraflar doğrudan iPhone X’den harici sabit sürücüye nasıl aktarılır konusunu anlamada kullanışlı olmuştur. Herhangi bir sorunuz veya geribildiriminiz varsa lütfen aşağıda bir yorum bırakın.

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

SENİ DE ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ

Bir Dakika ! TECHNOKAPTAN Abonesi Olmadan Çıkmak İstediğine Emin Misin ? Türkiye'nin En Detaylı Mobil Rehberlerinden, En Kaliteli Teknoloji Haberlerinden ve Makalelerinden Haberdar Olmak İstemez Misin?

Abone olduğunuz için teşekkürler

Uppps! Bir şey ters gitti.