Blog

Google Yakında Kendi Uygulamalarını İndirmemiz İçin Direten Siteleri Cezalandıracak

smartphone-clipart-gg60853238Günümüzde birçok internet sitesinin mobil versiyonlarında kendi uygulamalarını indirmemiz için sayfanın tam ortasında yada üstünde pop-up şeklinde beliren reklamlar görüyoruz.Aslında bu oldukça olağan görülebilir ama tabiki bir yere kadar.

Bu tip reklamlar genelde sitenin tüm içeriğini kaplar.Siz bir mobil arama yaptığınız zaman sitenin orta yerinde devasa bir reklam çıkar ve uygulamamızı indirin diye gözümüze sokar.Bu devasa reklamları kapatmak içinse en az o kadar küçük ve görünmesi zor bir X işareti koyarlar.Siz o işarete tıklayıp reklamı kapatayım derken çoğu zaman başaramaz ya Apple Store yada Google Play’e yönlenmek zorunda kalırsınız.Bu durum tabiki biraz sinir bozucu olabilir.

Google nihayet duruma el koyuyor ve bugünden itibaren bu tip reklamları devamlı dayatan siteleri listelerde en aşağılara indirerek cezalandırmaya başlıyor.1 Kasım’dan itibaren geçerli olmak üzereyse ilgili web sitelerinin mobil uyumlu etiketini kaldırıyor.

CN1yyxbWwAAXboK.png-large

Bu geçiş reklamları gerçekten sinir bozucu olmaya başlamıştı ve Google’ın bununla ilgili adım atması sevindirici.Kullanıcıların istemedikleri mobil uygulamaya yönlendiren bu geçiş reklamlarının en azından Google’ın kendi uygulamalarında kullandığı yöntemle kullanıcıya seçenek sunması daha doğru bir yol olacağa benziyor.

Etiketler

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

Buna da Göz Atmalısın

Close

SENİ DE ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ

Bir Dakika ! TECHNOKAPTAN Abonesi Olmadan Çıkmak İstediğine Emin Misin ? Türkiye'nin En Detaylı Mobil Rehberlerinden, En Kaliteli Teknoloji Haberlerinden ve Makalelerinden Haberdar Olmak İstemez Misin?

Abone olduğunuz için teşekkürler

Uppps! Bir şey ters gitti.