Blog

HTC Nexus Özellikleri Sızdırıldı. İşte Özellikler

Android’in yeni sürümünün adının netleştiği gün bir süredir ortada dolaşan HTC Nexus haberlerine bir yenisi eklendi ve HTC Nexus özellikleri gün yüzüne çıktı.

Bu seferki bilgi teknik özellikler ve bu özelliklerin detayıyla ilgili.

Yurtdışı kaynaklı bir sitenin haberine göre elde edilen bilgiler çok büyük oranda onaylanmış. Sızdırılan özelliklerin yine de %100 doğru olduğunu söylemek doğru olmaz.

Zira üreticiler seri üretime girene kadar cihazların bazı donanım özelliklerinde değişikliğe gidebiliyor. Cihazın çıkışını bu senenin Ekim-Kasım ayı gibi olacağını düşünürsek bu ihtimali de göz önünde bulundurmalıyız.

Peki yeni nesil Nexus olan HTC Nexus özellikleri tam olarak neler bakalım.

HTC Nexus Özellikleri Neler?

Aşağıda listesini vereceğimiz HTC Nexus’un özelliklerinin Marlin kod adlı büyük ekranlı modeline ait olduğunu belirtelim.

Google büyük olasılıkla geçen sene Huawei ile birlikte başladığı iki model stratejisine HTC ile devam edecek. Marlin (Kılıçbalığı) kod adlı yeni Nexus’u aslında geçen senenin Nexus 6P‘si gibi düşünebilirsiniz.

  • Quad-core Qualcomm işlemci ki büyük olasılıkla Snapdragon 820
  • 5.5″ QHD (2560×1440) AMOLED ekran
  • USB-C port
  • 12MP arka kamera, 8MP ön kamera
  • Arka tarafa konumlanmış parmak izi okuyucu
  • 4 GB RAM
  • 3450mAh çıkarılamayan pil
  • Alta konumlanmış hoparlörler
  • 32/128GB depolama alanı
  • Bluetooth 4.2

Salfish olarak kodlanan diğer cihaz hakkında ise henüz kesinleşmiş bir bilgi bulunmuyor. Tahminlere göre daha küçük ve 1080p çözünürlüğe sahip olacak bir cihaz olacak. Kamera, CPU ve ekran tiplerinin ise Marlin ile aynı olacağı tahmin ediliyor.

HTC Nexus Ne Zaman Tanıtılacak?

Bu konuyla ilgili henüz net bir tarih söylemek mümkün değil. Google genelde Nexus’ları Ekim ayı ortası gibi tanıtıyor. Bu senede böyle olursa pek de şaşırmayacağız.

Aynı zamanda akıllara yeni Nexus’ların Türkiye’de de satılıp satılmayacağı sorusu da geliyor. HTC’nin Türkiye’de aktif bir operasyonu olsa da firma Nexus cihazları ülkemizde satıp satmamaya kendisi karar verecek.

Firmalar stratejik düşünüp kendi amiral gemi cihazlarıyla rekabete sokmamak için bazı ülkelerde Nexus satışı kararından vazgeçebiliyor. Eğer ülkemizde satılırsa bunu HTC ajanslar yoluyla bildirecektir.

Siz de yorumlar kısmında HTC Nexus özellikleri ve genel olarak Nexus cihazları ile ilgili neler düşündüğünüzü bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

SENİ DE ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ

Bir Dakika ! TECHNOKAPTAN Abonesi Olmadan Çıkmak İstediğine Emin Misin ? Türkiye'nin En Detaylı Mobil Rehberlerinden, En Kaliteli Teknoloji Haberlerinden ve Makalelerinden Haberdar Olmak İstemez Misin?

Abone olduğunuz için teşekkürler

Uppps! Bir şey ters gitti.