Htc

HTC U11 Bootloader Kilidi Nasıl Açılır?

Yakın zamanda tanıtımı yapılan HTC’nin yeni amiral gemi cihazı HTC U11 bootloader kilidi nasıl açılır bu rehberimizde ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

HTC’nin akıllı telefonlarının bootloader kilitleri Sony’nin XPeria’ları, Google’un Pixel cihazlarında olduğu gibi kapalı olarak son kullanıcıya sunulduğundan root yapıp, çeşitli yazılım modifikasyonları yapılmaları için bu kilidin açılması öncelikli olarak açılması gerekiyor.

HTC U11 bootloader kilidi açma gerekli gerekli yazılımları ve dosyaları sağlayıp rehberimizdeki adımları sırasıyla takip ettikten sonra oldukça kolay olacaktır.

HTC U11 bootloader kilidi nasıl açılır rehberindeki adımları lütfen önce baştan bir kere okuyup gereksinimleri yerine getirip daha sonra uygulamaya geçiniz.

HTC U11 bootloader kilidi nasıl açılır ?

Ön Hazırlık için gerekenler

 • Telefonunuzu% 80’e veya% 70’e kadar şarj edin
 • Htcdev.com’a gidin ve kayıt olun. (Bir kullanıcı adı ve parolanız varsa giriş yapabilirsiniz)
 • Bootloader kilidini açarsanız garantiyi kaybedeceksiniz, buna hazırlıklı olun.
 • Bootloader kilidini açma tüm verilerinizi silebilir, bu nedenle akıllı telefonunuzu yedeklediğinizden emin olun.
 • Adımları doğru bir şekilde uyguladığınızdan emin olun. Atlama yapmayın ve mutlaka adımları okuyun.
 • Telefonunuza yaptığınız zararlardan biz sorumlu değiliz.

  İndirmeniz gereken yazılımlar

 • Minimal ADB Tool’u buradaki bağlantıdan indirin ve yönergeye göre kurulumu yapın. Bu araç ADB, fastboot ve sürücüleri bilgisayarınıza yükleyecektir.
 • HTC sürücülerini de buradan indirin ve kurulumunu yapın.
 • Gerekli olacak fastboot dosyasını da işletim sisteminiz hangisiyse ona göre indirin. MacOS kullanıyorsanız buradan, Windows kullanıyorsanız buradan veya Linux kullanıyorsanız buradaki linkten indirebilirsiniz.

Ön hazırlık için gerekenler ve indirmeniz gereken yazılımlar kısmındaki tüm maddeleri gerçekleştirdiğinizden eminseniz artık HTC U11 bootloader kilidi nasıl açılır rehber adımlarına geçebiliriz. HTC U11 bootloader kilidi açma adımlarının tamamını baştan en az bir kere okumanızı daha sonra işlemlere geçmenizi tavsiye ediyorum.

HTC U11 bootloader kilidi açma adımları

HTC U11 bootloader kilidi açma adımlarına geçmeden telefonda yapılacak birkaç işlem bulunuyor. Sırasıyla;

 • Herşeyden önce akıllı telefonunuzun Developer Option yani geliştirici seçeneklerini aktive edin. Bunu yapmak oldukça basit. Sırasıyla Ayarlar-Hakkında-Yazılım Bilgisi-Daha Fazla yolunu takip edin. Build number yani yapı numarası üzerine 6-7 kez tıklayın. Tıklama sonrası geliştirici seçeneği aktif oldu mesajını göreceksiniz.
 • Bootloader kilidini açmak için OEM Unlocking seçeneğini de aktif etmemiz gerekecek. Bunun için sırasıyla Ayarlar-Geliştirici seçenekleri-OEM Unlock ve USB Debugging seçeneklerini aktive etmelisiniz.
 • Şimdi htcdev.com sitesine giderek giriş yapın.

 

htc u11 bootloader kilidi nasıl açılırGiriş ekranında böyle bir ekranla karşılacaksınız. Unlock bootloader olan ikona tıklayarak işe başlıyoruz.

 • Unlock bootloader seçeneğini tıkladığınızda sayfanın sağ yanında cihaz listesini göreceksiniz. Cihazın modelini seçin ve Begin Unlock Bootloader’a tıklayın.
 • Tıkladıktan sonra size devam edip etmeyeceğinizi gösteren bir pop-up ve yasal hatırlatmalar gelecek. Bunların ikisini de kabul ederek geçin. Artık bootloader kilidi açma talimatlarının olduğu sayfaya gelmiş olmalısınız.
 • İndirmiş olduğunuz fastboot dosyasını bilgisayarınıza çıkarın.
 • Akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza USB kablonuz aracılığıyla bağlayın.
 • Telefonunuzu bilgisayara bağladığınızda, lütfen tüm sürücüler yüklenene kadar bekleyin.
 • Sürücüleriniz yüklendikten sonra, adb ve fastboot’u aynı klasör içinde olduğundan emin olun.
 • Fastboot klasörünüzde Shift Key + Sağ Fare tuşuna basarak bir komut istemi penceresi açın.

htc u11 bootloader kilidi nasıl açılır

 • Aşağıdaki komutu girin.

adb devices

 • Telefonunuzda USB hata ayıklamasına izin vermek için bir pop-up görürseniz, Tamam’ı tıklayın.
 • Şimdi de adb reboot bootloader komutunu girerek cihazı bootloader modda tekrar başlatın.
 • Telefonunuz bootloader modda yeniden başladıktan sonra, telefonunuzda güvenlik önceliği S-ON ile kilitlenmiş olarak gösterildiğinden emin olun; eğer gösterilirse, fastboot sürücülerinin doğru şekilde kurulduğundan emin olmak için aşağıdaki komutu yazın.

fastboot devices

Bu komut bağlı aygıtları listeler. Telefonunuzun seri numarası görünüyorsa, yola devam edebilirsiniz. Telefon listelenmemişse, bu, sürücülerinizin doğru şekilde kurulmadığını gösterir. Devam etmeniz için, telefonlarınızın fastboot cihazları altında listelenmesi için sürücülerinizi düzeltmeniz gerekir.

Eğer cihazınızın listelenmesinde sorun yoksa bootloader menüsünde ses açma kapama tuşları yardımıyla Boot to download’a gelip Power tuşuyla onaylayın. Daha sonra aşağıdaki komutu girin.

fastboot oem get_identifier_token

Komut satırında beliren kodu kopyalayıp htcdev.com’daki ilgili yere yapıştırın. Kopyalama yaparken kodla birlikte sadece <<<< Identifier Token Start >>>> ve <<<<< Identifier Token End >>>>> kısımlarını da dahil edin.

İlgili yere yapıştırdıktan sonra submit diyerek işlemi tamamlayın. Bu işlemden sonra htcdev.com’a kayıtlı olduğunuz mail adresine bir ileti gelecek. Bu ileti ekinde size özel .bin dosyası bulunacak. Bu dosyayı indirin ve fastboot adb araçlarının olduğu dizine atın.

Daha sonra aşağıdaki komutu girin.

fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin

Bu komutu girince karşınıza bootloader kilidini açmak isteyip istemeyeceğini teyit edecek bir ekran gelecektir. Ses artırma-azaltma tuşlarıyla YES’i seçin ve güç tuşuyla onaylayarak işlemleri sonlandırın.

 

İlgili Yazılar

7 Comments

 1. kardeşim ne uğraşmışsın, neler bulmuşsun. okudum dosyaları bile indirdim de. ben yeni htc u 11 aldım, deiklerini sonra yapabilirim. teşekkürler.

 2. baya bi önce bootloader kilidini açmak istedim, sanırım yasaklanmış tı, kayıt olduğumuz sitede problem vardı düzeldi mi o problem? eğer düzeldiyse htc alıcam bilgi verirseniz sevinirim

 3. sırf rom yükleyemedim diye sanmıştım htc telefonumu, sitede kayıt olmuştum ama unlock kodu göndermedi kapanmış diye yorumlar okudum şuanda durum nedir kilidi açabiliyormuyuz?

Bir Cevap Yazın

Buna da Göz Atmalısın

Close

SENİ DE ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ

Bir Dakika ! TECHNOKAPTAN Abonesi Olmadan Çıkmak İstediğine Emin Misin ? Türkiye'nin En Detaylı Mobil Rehberlerinden, En Kaliteli Teknoloji Haberlerinden ve Makalelerinden Haberdar Olmak İstemez Misin?

Abone olduğunuz için teşekkürler

Uppps! Bir şey ters gitti.