Huawei

Ayrıntılı Huawei Mate 9 Root Yapma Rehberi

Huawei Mate 9’un zincirlerinden kurtulmasını istiyorsanız Huawei Mate 9 root yapma rehberindeki adımları takip ederek siz de cihazınızın kilidini açabilirsiniz.

Huawei Mate 9 root yapma rehberimiz içeriği sırasıyla bootloder kilidinin açılması, TWRP yüklenmesi ve son adım olarak root yapma işlemi şeklinde olacaktır. Samsung telefon rootlama işlemindeki gibi bootloader kilidinin açık olduğu durum olmadığı için kilidi açmak için bir dizi işlem uygulamak zorunda kalacağız.

Rehber adımlarına geçmeden önce öncelikle yapılacaklar listesindeki adımları tam olarak yerine getirdiğinizden emin olmalısınız. Aksi bir durumda rehber adımlarının devamında sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Huawei Mate 9 Root Yapma

Ön Koşullar

Aygıtınızda Geliştirici seçeneklerini etkinleştirmek için Ayarlar »Telefon hakkında» Yapı numarası bölümüne gidin ve 7 kez dokunun. Ardından, Ayarlar »Geliştirici seçeneklerine dönün ve USB Hata Ayıklama ve OEM kilidini kaldırmayı etkinleştirin.

huawei mate 9 root yapma

 • Minimal ADB ve Fasboot kurulumunu indirin ve bilgisayarınıza kurun.
 • Huawei akıllı telefon sürücülerini bilgisayarınıza yükleyin.
 • Huawei Mate 9’da bootloader kilidini açın. Kilidi açmak için sitedeki Detaylı Huawei P10 Ve P10 Plus Bootloader Kilidi Açma Rehberi‘nden faydalanabilirsiniz. Cihaz ismi farklı olsa da işlemler aynıdır. Kafanız karışmasın.
 • Bootloader kilidinin açılması cihazınızın tamamını biçimlendireceğinden, cihazınızdaki önemli dosyaları güvenli bir yere yedekleyin.
 • İşlemi başlatmadan önce cihazınızda yeterli şarj olduğunuzdan emin olun.

İndirmeler

Huawei Mate 9 TWRP Nasıl Yüklenir ?

 • TWRP görüntüsünü indirmeler bölümünden indirin.
 • İndirilen TWRP görüntüsünü (kolaylık sağlamak için) recovery.img olarak yeniden adlandırın ve ADB ve Fastboot dosyalarını ayıkladığınız aynı klasöre yerleştirin.
 • SuperSU ZIP dosyasını indirin ve cihazınızın belleğine aktarın.
 • ADB ve Hızlıboot dosyalarını ayıkladığınız klasöre gidin ve klasörün içindeki boş bir alanı Shift + Sağ tuşla basılarak bir komut istemi açın ve bağlam menüsünden Komut penceresini aç’ı seçin.
 • Cihazınızı bir USB kablosu kullanarak PC’ye bağlayın ve aşağıdaki komutu kullanarak önyükleme moduna geçin.

adb reboot bootloader

 • Önyükleyici modunda, aygıtın algılandığını kontrol etmek için aşağıdaki komutu yazın.

fastboot devices

Cihazınız algılanırsa, cihaz ekranında bir seri numarası görmeniz gerekir.

 • Şimdi, TWRP imajını cihazınıza kopyalamak için aşağıdaki komutu yazın.

fastboot flash recovery recovery.img

 • Flaşlama işlemi bittikten sonra, cihazı yeniden başlatmak için aşağıdaki komutu kullanın.

fastboot reboot

 • Şimdi, cihazı kurtarma (recovery) modunda yeniden başlatın. Bunu yapmak için komut isteminde aşağıdaki komutu kullanın.

adb reboot recovery

Bu bölüme kadar Huawei Mate 9 TWRP nasıl yüklenir bunu görmüş olduk. Eğer Huawei Mate 9 nasıl rootlanır diyorsanız işte size en kısa yol.

TWRP menüsünde, daha önce aktardığımız SuperSU.zip dosyasını seçin ve İnstall diyerek yüklemeyi yapın. Cihazınızı rootladıktan sonra cihazı TWRP ana menüsünden yeniden başlatın.

Bu kadar. TWRP kurtarma modunu başarıyla kurdunuz ve cihazınıza root yetkisi kazandırdınız.

Huawei Mate 9 root yapma rehberinde takıldığınız yada anlamadığınız herhangi bir bölüm olduğu durumda yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

 

One Comment

 1. Şu son ana kadar ok de. TWRP menüsünden SuperSU.zip nasıl seçilip install ediliyor bi resim paylaşır mısınız. TWRP de install deyince abuk subuk bi klasör sistemi çıkıyor

Bir Cevap Yazın

SENİ DE ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ

Bir Dakika ! TECHNOKAPTAN Abonesi Olmadan Çıkmak İstediğine Emin Misin ? Türkiye'nin En Detaylı Mobil Rehberlerinden, En Kaliteli Teknoloji Haberlerinden ve Makalelerinden Haberdar Olmak İstemez Misin?

Abone olduğunuz için teşekkürler

Uppps! Bir şey ters gitti.