Huawei

Detaylı Huawei P10 Ve P10 Plus Root Yapma Rehberi

Huawei P10 bootloader kilidi açma rehberinden sonra ayrıntılı Huawei P10 root yapma rehberini sizlerle paylaşıyorum. Diğer rehberler gibi bu da kaynak niteliğinde olacaktır.

Huawei son zamanlarda Android pazarında önemli bir oyuncu oldu. Üretici, geniş bir akıllı telefon yelpazesiyle Samsung ve Motorola gibi büyüklerden pazarın bir bölümünü kapmayı başardı.

Huawei P10 bootloader kilidi açma işlemine başlamadan önce, cihazın bootloader kilidini açmanız ve TWRP’yi yüklemeniz gerekir. Cihazlar Kirin yonga setlerinde çalışıyor ve P10 ve P10 Plus cihazları için şu anda hiçbir resmi TWRP bulunmuyor.

Neyse ki, geliştiriciler bu yonga setlerini çalıştıran aygıtlardan vazgeçmediler. XDA geliştiricisi OldDroid tarafından geliştirilen P10/P10 Plus için resmi olmayan bir TWRP imajı var.

Huawei P10 root yapma

Huawei P10 root yapma adımlarına geçmeden önce yapılması gereken işlemler var. Bunları hemen altta görebilirsiniz. Tüm sayılanları eksiksiz yaptığınızdan emin olduktan sonra root adımlarına geçmenizi tavsiye ediyorum.

Önkoşullar

 • Cihazınızda geliştirici seçeneklerini etkinleştirmek için Ayarlar »Telefon hakkında» Yapı numarası bölümüne gidin ve 7 kez dokunun. Ardından, Ayarlar »Geliştirici seçeneklerine dönün ve USB hata ayıklama ve OEM’in kilidini kaldırmayı etkinleştirin.

Huawei P10 root yapma

 • Minimal ADB ve Fasboot kurulumunu indirin ve bilgisayarınıza kurun.
 • Huawei USB sürücülerini bilgisayarınıza kurun.
 • Bootloader kilidinin açılması cihazınızın tamamını biçimlendireceğinden, cihazınızdaki önemli dosyaları güvenli bir yere yedekleyin.
 • Huawei P10 / P10 Plus’daki bootlaoder kilidini açın. Bunu yapabilmek için bloğumdaki Huawei P10 bootloader kilidi açma rehberine göz atabilirsiniz.
 • İşlemi başlatmadan önce cihazınızda yeterli şarj olduğunuzdan emin olun.

İndirilecek yazılımlar

Huawei P10 TWRP Yükleme

 • Cihazınızdaki geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama, OEM kilidini açma seçeneklerini etkinleştirdiğinizden emin olun.
 • USB kablosu kullanarak cihazınızı PC’ye bağlayın.
 • Şimdi, aşağıdaki komutu kullanarak cihazınızı bootloader modunda yeniden başlatın.

adb reboot bootloader

 • Fastboot modundayken cihazınızın PC ile düzgün şekilde iletişim kurup kuramayacağını kontrol etmeniz gerekiyor. Bu nedenle, bağlantıyı kontrol etmek için aşağıdaki komutu kullanın.

fastboot devices

Her şey yolunda gidiyorsa, komut satırında bir seri numarası görmelisiniz. Boş ise, USB sürücülerini ve Fastboot sürücülerini bilgisayarınıza tekrar yükleyin.

 • Cihazınız için TWRP imajını indirilecekler bölümünden indirin ve kolaylık sağlamak için indirilen ZIP dosyasını recovery.img olarak yeniden adlandırın.
 • Komut isteminde kurtarma dosyasının bulunduğu yere gidin. Şimdi, P10 / P10 Plus cihazınızda TWRP recovery kurma işlemini başlatmak için aşağıdaki komutu çalıştırın.

fastboot flash recovery recovery.img

Şimdi, aşağıdaki komutu kullanarak cihazı yeniden başlatın.

fastboot reboot

Artık Huawei P10 root yapma adımlarına geçebiliriz.

Huawei P10 Root Yapma Adımları

 • İndirilecekler bölümünden “SuperRoot_noverity_nocrypt.zip” dosyasını indirin ve MTP aracılığıyla cihazınıza kopyalayın.
 • P10 / P10 Plus cihazınızda recovery moduna geçin. Bunu yapmak için cihazınızı kapatın ve recovery modunda başlatmak için Ses Seviyesi + Güç düğmelerine basın.
 • Artık TWRP arayüzüne geçiş yaptınız. Şifreyi çöz / veri ekranında iptal düğmesine basın, ardından “İsteğe Bağlı Değiştirmeye İzin Ver” e tıklayın. Ayrıca, tekrar görünmemesi için “Bu ekranı tekrar önyükleme sırasında gösterme” onay kutusunu işaretleyin. İngilizcesi Never Show this screen during boot again

Huawei P10 root yapma

 • İnstall bölümüne gidin ve “SuperRoot_noverity_nocrypt.zip” dosyasını flaşlayın.
 • TWRP ana menüsündeki »Reboot» Sistem’den cihazı yeniden başlatın.
 • Cihaz tekrar başladığında, Phh’nin SuperUser uygulamasını Google Play Store’dan yükleyin.

Bu kadar. Cihazınıza root yetkisi kazandırmış oldunuz. Huawei P10 root yapma rehberi ile kafanıza takılan bir soru olursa yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

Huawei P10 root yapma rehberini tam olarak okuduğunuz takdirde sorunsuz bir şekilde adımları yapacağınızdan eminim.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

SENİ DE ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ

Bir Dakika ! TECHNOKAPTAN Abonesi Olmadan Çıkmak İstediğine Emin Misin ? Türkiye'nin En Detaylı Mobil Rehberlerinden, En Kaliteli Teknoloji Haberlerinden ve Makalelerinden Haberdar Olmak İstemez Misin?

Abone olduğunuz için teşekkürler

Uppps! Bir şey ters gitti.