InstagramSosyal Medya

11 Kesin Yolla İnstagram Takipçi Arttırma Rehberi 2018

Sosyal medya mecrasında popülerliği hızla artan uygulama için instagram takipçi arttırma tekniklerinden kesin ve tutarlı 11 tanesini sizlerle paylaşıyoruz.

İnstagram, ilk zamanlarda çocuklar için eğlenceli bir uygulama olarak hızla hayatımıza girdi. Daha sonra bireyler ve markalar için ciddi bir içerik pazarlama, ağ oluşturma ve kitle oluşturma aracı haline geldi.

Gezegenimizdeki en popüler sosyal ağ sitelerinden biri şu anda İnstagram ve 200 milyonun üzerinde aktif aylık üye, günde 1.6 milyar beğeniyle 60 milyon görüntü paylaşmakta.

Ne kadar harika değil mi? Birçok sosyal ağdaki markalar için katılım oranı % 0.1’den az ancak İnstagram’da bu oran çok daha fazla yükseklerde. 2014’deki Forrester pazarlama şirketi araştırmasında markalar için ortalama İnstagram katılım oranı, dudak uçuklatıcı bir şekilde Facebook’dan 58 kat daha yüksekti.

Tabiki sadece rakamlarla konuyu anlatamayız. Bu sadece ortalama bir bilgi olur. Çevrimiçi pazarlamanın tüm davranışlarını savunurken, ortalamanın altında olmak istemiyorsunuz değil mi?

Elbette, Facebook İnstagram’tan çok daha iyi katılım oranına sahip bir platform, ancak Instagram’da olduğundan çok daha iyisini yapabilirsiniz. İster büyük bir marka olun veya sadece Instagram’da nasıl popüler olurumu merak edin, ortalama yöntemlerle uğraşmanızı istemiyorum. Yıldızlara ulaşmak ve İnstagram’da eşsiz bir hesaba sahip olmanızı istiyorum.

Ve bunu, onbir etkili İnstagram sosyal medya stratejisi ile çalışarak yerine getireceksiniz. İnstagram hesabınız için kullanabileceğiniz altyazılar, etiketler, ve daha pek çok şey için bu dikkat çekici fikirleri gözden geçirin ve daha fazla takipçi, görünürlük ve etkileşim elde etmek için İnstagram’da nelerin kullanabileceğini öğrenin.

İnstagram takipçi arttırma yolları rehberindeki yolların hepsini okuyup ayrıntılı bir çalışma planı hazırlamanız tavsiyemdir.

İnstagram takipçi arttırma yolları

1. Çapraz hashtag kullanma

İnstagram takipçi arttırma

Kişisel-kurumsal bloğunuz yada varsa işletmeniz için karma etiket oluşturdunuz güzel ancak sizinle ilgili içeriği paylaşmak için kimin kullandığını nerden bileceğiz?

Bu hashtag’in mutlaka profilinizde olduğundan emin olun. Ancak oyunu çevrimdışı duruma getirin ve makbuzlarınızda, basılı reklamlarda yada varsa fiziki mağazanızdaki tabela üzerinde ve ilgili etkinliklerde bu hashtag’in basılmasını sağlayın.

Diğer sosyal profillerinizde, web sitenizde ve e-posta yayınlarınızda listelenmesini sağlayarak çevrimiçi ve çevrimdışı kampanyaları entegre edin. İnsanların sizi bulacağını ummayın, siz insanları bulacaksınız.

2.Yaratıcı hashtag’ler oluşturun

İnternet jargonuyla İnstagram doğal takipçi kasma söz konusu olduğunda belirgin ve tek kelimelik hashtag’ların ötesine bakmanız gerekir. Elbette, tek kelimelik olanları da kullanmak istiyorsunuz, ancak karıştırıp hikayenizin bir bölümünü anlatmak için yaratıcı hashtag kullanın. Komik, ironik veya çirkin olun – sadece sıkıcı olmayın.

3. Kitlesel olarak popüler konuşmalara katılın

Her yazı için, örneğin marangozlukla ilgili bir içerik yada şirketi için #marangozluk gibi, yerel olarak ilgili hashtagların yanı sıra, her yerde mümkün olan en popüler popüler hashtag’ların bir karışımını kullanın.

Gerçekten özgün hashtag’lar daha spesifik oldukları ve doğru kişileri bulmanıza yardımcı olması bakımından uzun kuyruklu anahtar kelimeler gibidir. Ancak #instagood, #tbt, #gününresmi veya düz eski #fun gibi evrensel olarak yükselen hashtag’lar sizi daha fazla öne çıkarır. Her ikisini de İnstagram takipçi arttırma çalışmanızda  karıştırarak kullanabilirsiniz.

4. Bio’nuzda URL’lerinizden faydalanın

Bio’nuzda şimdi ve sonsuza kadar web sitenizin ana sayfasınını  bağlantısının olmasını mı istiyorsunuz? Bunu yapmayın. En az haftada iki kez değiştirin ve trafiğinizi en yeni veya en popüler içeriğinize yönlendirmek için bio’nuzdaki tıklanabilir bağlantıyı kullanın. İnstagram takipçi arttırma yolları arasında yabana atılmayacak bir etkendir.

5. Açıklayıcı altyazılar ekleyin

Bir resim bin kelimeye bedeldir ancak kelimeleri tamamen atlayamazsınız. National Geographic resimlerle, resimlerin altına koyduğu yazılarla hikayeleştirmesi bakımından efsanedir. Geleneksel medya markaları patır patır düşerken, NatGeo dijital ortamda çok başarılı oldu ve 50 milyondan fazla takipçisi ile İnstagram’daki en iyi markalardan biri haline geldi.

İnstagram takipçi arttırma

Buraya eklediğim diğer İnstagram takipçi kasma taktikleri gibi, bu strateji üzerinde de zamanla çalışmaya karar vermek istediğiniz bir teknik olacaktır. Bu yüzden başlangıçta tuhaf hissetseniz bile endişelenmeyin. Markanızın İnstagram sesinizi ve imajınızı keşfederken yazılarınız da gelişecektir.

6. Etkileyici pazarlamaya unsurlarına yönelin

Alanınızda bir etki yaratıcısı olarak tanımladığınız her bir profili ziyaret edin ve yeni içeriği paylaştıklarında bilgilendirilmek üzere “Post Bildirilerini Aç” seçeneğini aktif hale getirin. Daha sonra düzenli olarak onlarla etkileşim kurabilir ve en sevdikleri kişi veya markalardan biri olabilirsiniz.

7. İstenmeyen etiketli fotoğraflarınızı profilinizden kaldırın

İnstagram profilinizde yalnızca sizin tarafınızdan veya markanız hakkında en iyi kullanıcı odaklı içerikleri sunmak isterseniz bunu yapabilirsiniz. Yalnızca bunu yaparken Etiketleri Düzenle’yi kullanarak bu istenmeyen etiketli fotoğrafları tamamen kaldıramazsınız. Profilde Gizle seçeneğini kullanarak profilinizde gizleyebilirsiniz. Bunu da kavradıysak bir diğer İnstagram takipçi arttırma tekniğine geçebiliriz.

8. İçerik profilinizde gösterilmesinden önce fotoğraf etiketlerini onaylayın

Profilinizde hangi etiketli fotoğrafların görüntülenmesinde daha fazla kontrole sahip olduğunuzdan bahsetmişken, etiketleme ayarınızı etiketlenmiş fotoğraflarınızı önce onaylamadığınız sürece gösterilmeyecek şekilde değiştirebilirsiniz. Bunu “Seçenekler”, “Sizlerin Fotoğrafları” ve “Manuel Olarak Ekle”nin altında bulabilirsiniz.

Herhangi bir şirketin bunu yapmak istemeyeceği bir nedeni düşünmeye çalışıyorum . Hayır bulamıyorum. Potansiyel olarak sıkıntı verici durumlardan kaçınmak için bunu kesinlikle ayarlamalısınız.

9. Kendi Instagram stilinizi geliştirin

İnsan doğasında vardır, bir yere katıldığınız zaman içgüdüsel olarak oraya uyum sağlamaya çalışırsınız. Bu sizi bir süre sonra tek düze yapar. İnstagram takipçi arttırma yolunda bunun dışına çıkmalı ve dikkat çekici bir şeyler yapmalısınız. Hint içki markası Frooti benzersiz bir görsel içerik stili geliştirdi; kullanıcının her biri, haber beslemesinde bir Frooti yayını gördüğü her seferinde hemen tanınabiliyor. Örnek olarak şuna bakmanızı istiyorum.

İnstagram takipçi arttırma

10. Yerelleşin

Arama sayfasına gidip rehber sekmesini seçerek, belirli bir alanda (örneğin, çevrenizdeki, reklamlarda hedeflediğiniz bir şehir veya belirli bir konumdaki bir etkinlik) neler olduğunu görün. Ardından, o coğrafi etiketle işaretlenmiş yerlerin tamamını görmek için o yerin adını yazın ve orayla ilgili paylaşımlara ağırlık verin.

11. Eylem çağrılarınızı hatırlayın!

İnstagram, diğer sosyal ağlar gibi karşılıklı konuşma platformu sadece yayın platformu değil. İnsanların paylaşımlarınıza ne tür bir eylem yapmasını istiyorsunuz? Bunu bilmiyorsan, tekrar başlayın ve karar vermeye çalışın.

Staples‘in İnstagram hesabı, kullanıcılarının mesajlarıyla yapmalarını beklediklerini tam olarak sağlayarak katılımı artırmada harika bir hüner sergiliyor. Çoğu zaman, bu eylem çağrısı zekice insanların paylaşmasını veya viral olarak Staples’in içeriğini yaymasına neden oluyor.

İnstagram takipçi arttırma rehberi – Özet

İnstagram’da daha fazla takipçi edinmek için yapılacaklar

 • Özel hashtag’ınızı diğer sosyal profillerinizde, web sitenizde ve e-posta yayınlarınızda kullanın.
 • Hashtaglarınızla yaratıcı olun. Komik, ironik veya çirkin olun  ama asla sıkıcı olmayın!
 • Lokal olarak alakalı ve eğilim gösteren hashtag’leri izleyin. Daha fazla insanın karşısına çıkmak için bu konuşmalara katılın.
 • En yeni veya en popüler içeriğinize trafik çekmek için bio’nuzda bağlantınızı mutlaka kullanın.
 • Açıklayıcı altyazı yazın. Hikaye anlatımı, katılımı ve paylaşımı sağlamakta yardımcı olacaktır.
 • Alanınızdaki en etkili kişilerle etkileşim kurun ve en sevdikleri kişi veya markalardan biri olmaya çalışın.
 • Profilinizde sizin veya markanızın etiketlenmiş bir fotoğrafını istemiyor musunuz? Profilinizdeki görüntüleri gizlemek için Etiketler’i düzenleyin.
 • Ayarlarınızı, potansiyel olarak utanç verici etiketli fotoğrafların onaylanmadan gösterilmemesi için ayarlayın.
 • Kendi benzersiz, tanınabilir görsel stilinizi geliştirin. Nasıl öne çıkmak ve bunu yapmak istediğinizi belirleyin!
 • Bulunduğunuz mahalleyi, reklamlarda hedeflediğiniz bir şehri veya belirli bir konumdaki bir etkinliği yerel olarak görmek için Rehber sekmesini ziyaret edin.
 • Kullanıcılara yayınlarınızla ne yapmalarını istediğinizi söylemek için bir harekete geçirici mesaj kullanın. İnsanları içeriğinizi paylaşmanız için akıllı yollar bulun.

İnstagram takipçi arttırma tekniklerini kullanırken kesinlikle İnstagram takipçi satın alma işlemlerine girişmeyin. Bot yada gerçek hesaplar olsun etkileşiminiz azaltacaktır.

11 kesin ve tutarlı İnstagram doğal takipçi arttırma yöntemlerini kullanırsanız orta uzun vadede sizin hesabınızında gerçek ve kaliteli takipçileri olacağından eminim.

Sizin de kendinize özgü İnstagram takipçi arttıma teknikleri varsa yorumlar kısmında okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

2 Comments

Bir Cevap Yazın

SENİ DE ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ

Bir Dakika ! TECHNOKAPTAN Abonesi Olmadan Çıkmak İstediğine Emin Misin ? Türkiye'nin En Detaylı Mobil Rehberlerinden, En Kaliteli Teknoloji Haberlerinden ve Makalelerinden Haberdar Olmak İstemez Misin?

Abone olduğunuz için teşekkürler

Uppps! Bir şey ters gitti.