iPhone

Samsung Gear S3 iPhone İle Nasıl Kullanılır?

Bu rehberimde Samsung Gear S3 iPhone ile kullanma talimatlarını sizlerle paylaşıyor olacağım.

Rehberimdeki adımları sırasıyla uygulayarak siz de Gear S2, Gear Fit2 yada Gear S3’ünüzü herhangi bir iPhone’la senkronize ederek kullanabilirsiniz.

Rehberdeki adımlara başlamadan önce iPhone’unuzun Bluetooth bağlantısının açık olduğundan emin olun.

Samsung Gear S3 iPhone ile kullanma talimatları

Adım 1:

Saatiniz yeni ise, yalnızca açmanız gerekir. Eğer başka bir cihazla kullandıysanız, bir iPhone ile eşleştirmek için saatinizi fabrika ayarlarına getirmeniz gerekecektir.

Bunu yapmak için, Ayarlar> Gear İnfo> Gear Sıfırla‘ya dokunun ve daha sonra gerçekleştirilecek sıfırlamayı seçin.

Adım 2:

Saat ekranında Gear uygulamasını iPhone’unuza yüklemenizi isteyen bir mesaj göreceksiniz.

Adım 3:

iPhone’da Apple Store’u açın ve Samsung Gear S uygulamasını bulun ve indirin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adım 4:

Uygulama açıldığında telefonunuzdaki yazılımla akıllı saat arasındaki iletişimi sağlamak için bazı izinler isteyecektir. Karşınıza gelecek bildirimlere Tamam ve İzin Ver diyerek geçin.

Hemen akabinde, “Connect to Gear S” butonuna dokunun. iPhone’unuz cihazınızı tarar ve bulur. Daha sonra cihazınızın adına dokunun. Bu, saati telefonunuzla eşleştirecektir.

Adım 5:

Saatiniz ve iPhone’unuz sonra sizden birbirleriyle eşleştirildiğini onaylamanızı isteyecektir. Saatinizdeki simgeye dokunun ve iPhone’unuzdaki ‘Eşleştir’ düğmesine basın.

Adım 6:

Daha sonra Konum, Takvim ve Fotoğraflar için özel veri kullanımına izin vermelisiniz. Bu izinlerden herhangi birinin kaldırılmasının Samsung Gear S3’ün işlevselliğini ciddi oranda sınırlaması nedeniyle tüm izinleri kabul etmenizi tavsiye ediyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adım 7:

Bu adımda ekranınıza bir pop-up gelecektir. Bu uyarıda iPhone ile Samsung Gear S3 akıllı saat ile bağlantının devam edebilmesi için iPhone’da Gear S uygulamasının sürekli açık olması gerektiğini bildirecektir.

Gelen pop-up ekranını onaylamanız yeterli olacaktır. Artık iPhone ile Samsung Gear S3 tam olarak eşleşmiş durumda çalışmaya başlayacaktır.

Uygulamayı açık tutmayı ve her iki cihazın Bluetooth bağlantısını açık konumda tutmayı unutmayın.

Samsung Gear S3 iPhone ile kullanma rehberi burada bitiyor ve size kısada olsa izlenimlerimi aktarmak istiyorum.

İzlenimlerim

Mesaj ve E-mail uygulamaları tam olarak iPhone uyumlu değiller. Mesaj yada e-mail uygulamalarından gelen bildirimleri alabiliyorsunuz fakat bunlara saat üzerinden henüz cevap veremiyorsunuz.

App Store kendi ekosistemi dışındaki donanımlara uygulama satın almasına izin vermediğinden, yalnızca ücretsiz uygulamalara ve saat arayüzlerine erişebilir durumda oluyor.

Son olarak iPhone sahibi birinin kesinlikle Gear S serisi bir akıllı saat almasını tavsiye etmiyorum. Yazılım ileri derecede beta durumda ve henüz akıllı saati iPhone’la istediğiniz kullanma imkanı verilmiyor.

Kendinize bir iyilik yapın ve illa bir akıllı saat kullanacaksınız iPhone ile birlikte Apple Watch kullanın.

Etiketler

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

SENİ DE ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ

Bir Dakika ! TECHNOKAPTAN Abonesi Olmadan Çıkmak İstediğine Emin Misin ? Türkiye'nin En Detaylı Mobil Rehberlerinden, En Kaliteli Teknoloji Haberlerinden ve Makalelerinden Haberdar Olmak İstemez Misin?

Abone olduğunuz için teşekkürler

Uppps! Bir şey ters gitti.