Blog

Snapdragon 820 Antutu Ve Diğer Benchmark Test Sonuçları Yayınlandı

Snapdragon 820 Antutu ve diğer benchmark test sonuçları nihayet gelmeye başladı.Firma 2015 yılı içinde Snapdragon 810’u hizaya getirmek için geçirdi.Chipset,benchmark testlerinde devamlı termal darboğaza girerek performansını kısma sorunuyla karşılaştı.

Çıkışının ardından üst üste gelen güncellemelerle daha stabil çalışan bir işlemci olduysa da firma için hiç de istenilen başarıya ulaşılamadı.

Firma yeni mobil işlemcisi Snapdragon 820 ile bu gidişatı değiştireceğe benziyor.Zira yayınlanan Snapdragon 820 Antutu ve diğer benchmark sonuçları 2016 yılında Qualcomm’un sıçrama yapacağına işaret ediyor.

Snapdragon 820 Antutu Sonuçları

Mobil işlemcilerin performanslarını test etme konusunda Antutu başı çeken bir testtir.Snapdragon 820 Antutu benchmark test sonuçları da genel kullanıcı kitlesi için baz alınacak değerler oluyor.

Gelişim ve test süreci devam işlemci Antutu benchmark testinden 130.000 puan civarında bir sonuç almayı başarıyor.

Snapdragon 820 Antutu

 

Qualcomm’un özelleştirilmiş Kryo çekirdeklerinin kullanıldığı işlemci bu sefer toplamda 4 çekirdekten oluşuyor.

İşlemcinin 2 çekirdeğinin 2.15 GHZ diğer iki çekirdeği ise 1,593 GHZ saat hızında çalışıyor.

Her iki çekirdek kümesi de ARM tabanlı A72 ve A57 çekirdeklerinin özelleştirilmiş versiyonu.

Firma çekirdek savaşı yerine var olan çekirdekleri nasıl daha verimli hale getiririz noktasında daha akılcı bir hamle yapmış diyebiliriz.

Snapdragon 820 Geekbench test sonuçları da Antutu kadar etkileyici görülüyor.

Tablodan sizin de gördüğünüz gibi Geekbench 3 testine göre Snapdragon 820 bir önceki versiyona %131 daha fazla bant genişliği sunuyor.

[table id=1 /]

Snapdragon 820 Antutu 1

Saf işlemci performans testindeyse tek çekirdek skoru olarak Apple’ın A9 işlemcisine çok yaklaşmış durumda.Tabiki bu test sonuçlarının 6,2 inçlik 2560x1600p çözünürlüğünde bir ekrana sahip test cihazında alındığını da unutmamak gerekir.

 

Final sürümünde kullanılacak chipsetin A9’u büyük bir ihtimalle tek çekirdek skorunda da geçeceğini söyleyebiliriz.

Henüz geliştirme aşaması bitmeyen Snapdragon 820 Antutu test skorlarını aynı şekilde Qualcomm’un 2560×1600 çözünürlüğündeki 6,2 inç boyuta sahip ekranı olan bir geliştirici cihazında aldığını ayrıca belirtmek gerekir.

Elde edilen bu sonuçların kullanılacak cihazlardaki diğer donanım bileşenlerine göre değişiklik göstereceğini tahmin ediyoruz.

Zira 2560×1600 çözünürlüğünde elde edilen bu yüksek sonuçların 1080p ekran kullanacak cihazlarda çok daha yüksek olacağını kestirmek zor olmasa gerek.

Snapdragon 820 işlemcili telefonları büyük olasılıkla ilk kez CES 2016 fuarında görebileceğiz.Hemen arkasından düzenlenecek olan Mobile World Congress’de de diğer üreticilerin cihazlarında görebileceğiz.

Gelişmeler ve test sonuçları güncellendikçe içeriğimiz de güncellenecektir.

Yorumlar kısmında Snapdragon 820 Antutu ve Geekbench 3 test sonuçları ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.techgrapple.com/snapdragon-820-geekbench-3-and-antutu-benchmark-over-70-models-in-queue/

Kaynak: http://www.gizchina.com/2015/12/11/snapdragon-820-antutu/

 

 

Etiketler

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

Buna da Göz Atmalısın

Close

SENİ DE ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ

Bir Dakika ! TECHNOKAPTAN Abonesi Olmadan Çıkmak İstediğine Emin Misin ? Türkiye'nin En Detaylı Mobil Rehberlerinden, En Kaliteli Teknoloji Haberlerinden ve Makalelerinden Haberdar Olmak İstemez Misin?

Abone olduğunuz için teşekkürler

Uppps! Bir şey ters gitti.